Mesco

Start -> Diffpack

Diffpack w przemyśle

 

Chociaż wiodące aplikacje inżynierskie (ANSYS, Patran/NASTRAN, ABAQUS etc.) dysponują coraz większymi możliwościami, lista modeli fizycznych jakie można za ich pomocą analizować zawsze będzie skończona. Może się więc zdarzyć, że pojawi się konieczność rozwiązania specyficznego problemu, z którym żaden z uznanych, komercyjnych programów nie będzie w stanie sobie poradzić. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść Diffpack!

O tym, że nie jest to możliwość jedynie hipotetyczna świadczy zamieszczona niżej lista niektórych tylko użytkowników i dziedzin zastosowań.

 

Firma:Dziedzina zastosowań:
CADMIT Inc.Heat Treatment of Cancer
CEA CadaracheNuclear Energy
DaimlerChryslerPolymer Sintring
NASAMulti-Physics Simulation
IntelSemiconductor Simulation
NestléNutrients
LumicsLaser Optics
MitsubishiFuel Cells
Natexis BanqueComputational Finance
StatoilPorous Media Flow
VAI GmbHHot Rolling of Steel
VeritasFluid-Structure Interaction
Ogółem : 300 klientów na całym świecie/1500 licencji

 


Diffpack na uczelniach


Diffpack może służyć nie tylko jako narzędzie do poważnych zastosowań komercyjnych w przemyśle. Z samej swej istoty jest on szczególnie predestynowany do wykorzystania w celach naukowo - badawczych i edukacyjnych.

W badaniach naukowych często mamy bowiem do czynienia z potrzebą rozwiązania takich typów równań, które nie są uwzględnione w nawet najbardziej zaawansowanych gotowych aplikacjach. W takich sytuacjach możliwość skorzystania z gotowych bibliotek przy tworzeniu własnego programu jest nieoceniona.

Jeśli chodzi o edukację, to Diffpack daje praktycznie każdemu studentowi możliwość własnoręcznego napisania w rozsądnym czasie programu do metody elementów skończonych. Jest to bardzo cenna właściwość z dydaktycznego punktu widzenia, gdyż pozwala nie tylko rozwiązać pewne konkretne zagadnienie, ale i uzyskać głębszy wgląd w samą istotę metody.

Jako przykład zastosowań w tej dziedzinie może służyć Uniwersytet w Oslo, ściśle zresztą związany z powstaniem i rozwojem Diffpacka.
Diffpack jest tam używany w badaniach i dydaktyce na różnych poziomach - zarówno w pracach doktorskich jak i magisterskich.

Uwaga: Dla instytucji naukowo-badawczych i edukacyjnych dostępna jest specjalna licencja.