Mesco

AGH Racing

Wspieramy zespoły studenckie:

Nowy bolid studentów AGH

10 lipca studenci AGH Racing Team zaprezentowali nowy bolid "Grażyna", który jeszcze w lipcu b.r. wystąpi na zawodach w Holandii.  Zespół używa oprogramowania ANSYS do symulacji przepływowych oraz mechanicznych tworzonego bolidu.  Firma MESco udziela wsparcia w zakresie dostawy oprogramowania, jego obsługi oraz szkoleń.W Centrum Energetyki Akademii Górniczo-Hutniczej został zaprezentowany bolid zbudowany przez studentów zrzeszonych w teamie AGH Racing. „Grażyna”, bo tak pieszczotliwie został nazwany pojazd jest wynikiem kilku lat pracy i już czwartym bolidem wykonanym przez uczniów AGH.


Według konstruktorów „Grażyna” różni się od swoim poprzedniczek nie tylko rozmiarem kół, ten został zmieniony z 13 cali na 10, ale także nowym pakietem aerodynamiczny oraz pneumatyczną skrzynią biegów.
Sercem tego niezwykłego pojazdu jest wolnossący silnik montowany oryginalnie w Hondzie CBR 600 RR PC40 (rocznik produkcji 2007-2008) a za jego pracę odpowiada komputer Ecumaster EMU spotykany również w samochodach rajdowych oraz driftowozach.

Życzymy powodzenia.

strona www AGH Racing Team
strona fb AGH Racing Team