Mesco

Start -> KURSY, SZKOLENIA -> Pełna lista kursów -> SYMULACJE PRZEPŁYWÓW (CFD) -> Kurs: Wprowadzenie do analiz przepływów - CFD

Lista dostępnych kursów

Kurs: Wprowadzenie do analiz przepływów - CFD

Celem kursu jest zaznajomienie uczestników z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi komputerowych analiz przepływów.
Dla użytkowników zaczynających swoją przygodę z CFD, polecamy wcześniejszy udział w kursie pt. 'Geometria i siatki' na którym zapoznają się z metodami dyskretyzacji modeli do analiz CFD (ANSYS DesignModeler, ANSYS Meshing)

 
Typ kursu:  CFD
Czas trwania kursu:  2 dni
Oprogramowanie:  ANSYS CFX lub  ANSYS FLUENT

Uwaga:
Dla użytkowników zaczynających swoją przygodę z CFD, polecamy wcześniejszy udział w kursie pt. 'Geometria i siatki' na którym zapoznają się z metodami przygotowania geometrii i dyskretyzacji modeli (ANSYS DesignModeler, ANSYS Meshing)
 
Miejsce: MESCO
Tarnowskie Góry,  ul.Górnicza 20A
Najbliższy termin: sprawdź w kalendarzu
Zgłoszenia (formularz):   Formularz zgłoszenia w kursie
wydrukuj i przeslij podpisany na nr faxu: (+48)(32)768-36-35 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoba prowadząca: Stanisław Wowra
tel. (0-32)768-36-36
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt uczestnictwa netto / 1os.  1600,- pln
Rabaty: - Pracownicy wyższych uczelni (w tym studenci studiów doktoranckich): 1300,- pln
- Kliencji posiadający TECS : 1300,- pln
- Studenci studiów dziennych magisterskich : 1000,- pln
Opis kursu:
Celem kursu jest zaznajomienie uczestników z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi komputerowych analiz przepływów. Skierowany jest do inżynierów, którzy chcą wykorzystywać nowoczesne narzędzia wspierające proces projektowy, a wczesniej nie mieli okazji lub czasu zaznajomić się z programami do symulacji komputerowej. Zakładana jest znajomość podstaw teorii mechaniki płynów pozwalająca na sformułowanie problemu oraz analizę wyników. Kurs jest prowadzony w oparciu o programy:

    * ANSYS CFX lub ANSYS FLUENT (komercyjne kody CFD)

i ma za zadanie wprowadzenie uczestnika w świat CFD w stopniu umożliwiającym rozpoczęcie pracy z programami oraz dalsze bardziej zaawansowane rozwijanie swoich umiejętności. CFD (Computational Fluid Dynamic) opiera się na metodzie objętości skończonych, pozwala na symulowanie zjawisk związanych z przepływami.

Stopień zaawansowania oraz obecne zasoby mocy obliczeniowych pozwalają na przeprowadzanie analiz nawet bardzo złożonych procesów i są światowym standardem będąc nieodłącznym elementem procesu projektowego w wielu firmach. Zyski jakie daje stosowanie technologii CFD (obniżenie kosztów projektu, wyższa jakość oraz optymalizacja produktu, itp) powodują, że ANSYS CFD jest powszechnie stosowany w wielu koncernach z przemysłów: samochodowego, lotniczego, stoczniowego, biotechnologicznego, energetycznego, wentylacyjnego i klimatyzacyjnego, naftowego i chemicznego, metalurgicznego oraz wielu innych. Możliwości uzyskiwania szerokiej palety informacji pozwalają na lepsze zrozumienie zachodzących procesów oraz dają większe możliwości obserwowania oraz analizę powstałych problemów.
 
Program kursu
  1. Wprowadzenie - zalety stosowania analiz CFD.
  2. Podstawy teoretyczne numerycznej mechaniki płynów.
  3. Podstawowe etapy procesu analizy numerycznej.
  4. Omówienie zagadnień związanych z przygotowaniem modelu (warunki brzegowe).
  5. Przygotowanie modelu i przeprowadzanie obliczeń.
  6. Obróbka i interpretacja wyników.
  7. Omówienie i analiza błędów.
  8.  Podsumowanie kursu.

  Domyślna godzina rozpoczęcia kursu 9.00