Mesco

Start -> KURSY, SZKOLENIA -> Pełna lista kursów -> ON-LINE -> on-line: Modelowanie i naprawa geometrii w ANSYS Space Claim Direct Modeler

Lista dostępnych kursów

on-line: Modelowanie i naprawa geometrii w ANSYS Space Claim Direct Modeler

Prezentacja on-line której zadaniem jest zaznajomienie słuchaczy z nowym narzędziem w ANSYS. Które w oparciu o metodę modelowania bezpośredniego pozwala nie tylko na naprawę i tworzenie w ekspresowym tempie nowej geometrii, ale również umożliwia wykonanie prezentacji i dokumentacji technicznej opisującej dokonane zmiany w geometrii i gotowy model.
 
Typ prezentacji: Tworzenie i naprawa geometrii - przygotowanie modelu do analizy
Czas trwania: 1 - 2 godziny (przewidywany)
Omawiane licencje: ANSYS SpaceClaim Direct Modeler, ANSYS DesignModeler
Miejsce:  prezentacja on-line
Termin:  Sprawdź w kalendarzu rozkład kursów online
 godzina rozpoczęcia:    11.00
  Uprasza się o logowanie się do systemu na 5-10 minut przed rozpoczęciem sesji (zainteresowanym, odpowiednio wcześniej zostaną przesłane zaproszenia z numerem sesji webex - szczegóły - proszę czytać niżej)
Zgłoszenie (formularz):  Formularz uczestnictwa w prezentacji on-line (na dole strony)
Kontakt:
 tel. (0-32)768-36-36
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warunki uczestnictwa:
 • przesłanie formularza zgłoszeniowego (prezentacja bezpłatna),
 • komputer podłączony do internetu (transmisja obrazu poprzez platformę Webex),
 • przeglądarka www: IExplorer lub Firefox,
 • konto Skype (transmisja głosu),
 • słuchawki z mikrofonem.

Cel prezentacji:

Podczas prezentacji przedstawione i omówione zostaną narzędzia ANSYS przeznaczone do przygotowania modeli geometrycznych wykorzystywanych w analizach numerycznych. Narzędzia te to ANSYS DesignModeler i ANSYS SpaceClaim DM.

Prezentacja skierowana jest do inżynierów, konstruktorów, projektantów którzy pragną zmniejszyć czas przygotowania analizy, zwiększyć komfort pracy oraz ułatwić współpracę z innymi działami swojej firmy.

Głównym celem tej prezentacji jest zaznajomienie słuchaczy z produktem ANSYS SpaceClaim Direct Modeler oraz techniką modelowania bezpośredniego w nim zaimplementowaną. Ponadto, w sposób zwięzły omówiony zostanie moduł ANSYS DesignModeler oraz porównanie tych dwóch narzędzi.

Symulacje komputerowe cieszą się coraz większym powodzeniem zarówno w przemyśle jak i nauce na całym świecie. Faktem jest, że aby uzyskać wartościowe wyniki z analiz, wymagana jest dobra siatka MES która najczęściej tworzona jest na podstawie geometrii CAD. Z tego względu aby przyśpieszyć szybkość i jakość prac wymagane jest dostarczenie modelu jak najlepiej przystosowanego do analizy w jak najkrótszym czasie. Niestety,  obliczeniowiec często poświęca dużo swego cennego czasu właśnie na przygotowanie modelu poprzez: stworzenie geometrii od podstaw w tradycyjnym programie CAD lub poprawiając/naprawiąjąc geometrię otrzymaną z innego działu, poniważ model jaki otrzymał jest właściwy do przygotowania dokumentacji technicznej ale problematyczny w analizie. W celu przeciwdziałania wspomnianym problemom ANSYS wprowadził do swojej oferty narzędzie ANSYS SpaceClaim.

Jego najważniejsze cechy:
 •  szybkie tworzenie/modyfikowanie modeli poprzez przeciąganie obiektów,
 •  automatyczne usuwanie zaokrągleń,
 •  możliwość tworzenia parametrów bezpośrednio na obiektach bryłowych nie posiadających zdefiniowanych zależności ani historii działań (np.: zaimportowane z formatów STEP, IGS, Parasolid),
 •  wyciąganie powierzchni środkowych i przypisanie im "grubości",
 •  przypisanie przekroju poprzecznego liniom, istnieje również możliwość zamiany brył w belki,
 •  tworzenie "part-ów" - różne bryły mogą posiadać inne dane materiałowe ale spójną siatkę MES w ANSYS,
 •  tworzenie dokumentacji technicznej,
 •  brak drzewka historii występującego w tradycyjnych systemach CAD.
Sugerowane jest aby przedstawiony tu program (ANSYS SpaceClaim) traktować jako wartościowych dodatek do ANSYS DesignModeler a nie jego alternatywę.

Uczestnicy prezentacji mają możliwość otrzymania wersji testowej programu ANSYS SpaceClaim DirectModeler  (wersja demo posiada ograniczenie czasowe).
 

Program prezentacji:

   1. O firmie MESco i ANSYS (ppt)
   2. ANSYS SpaceClaim a ANSYS DesignModeler (ppt)
   3. Krótka prezentacja ANSYS DesignModeler
   4. Rozbudowana prezentacja ANSYS SpaceClaim
   5. Podsumowanie i pytania
 

Opis uczestnictwa:

Prezentacja odbywa się za pośrednictwem internetowej platformy WEBEX. Tym samym, każdy z uczestników musi mieć stały dostęp do internetu.

Po wypełnieniu i przesłaniu formularza, na godzinę przed rozpoczęciem sesji, do wszystkich uczestników zostaną wysłane zaproszenia (email) do wzięcia udziału w sesji.

Każdy z uczestników po kliknięci na przesłany link zostanie przekierowany na strone logowania do sesji. W wolnych polach  proszę wpisać swoje dane (imię i nazwisko oraz e-mail) i przyłączyć się do sesji (kliknąć Join). Po  podłączeniu zobaczą Państwo na swoim ekranie obraz pulpitu z komputera Instruktora. Do sesji można przyłączać się w dowolnym momencie jej trwania. Instruktor widzi którzy z uczestników są aktualnie zalogowani.

Przekaz słowny może być transmitowany od Instruktora do każdej osoby na dwa sposoby:
 • poprzez usługę Skype (należy podać swój numer użytkownika Skype) - preferowane rozwiązanie
 • telefonicznie (należy podać numer telefonu stacjonarnego)
W obu przypadkach zaleca się stosowanie słuchawek wraz z mikrofonem. Komunikacja pomiędzy Instruktorem a użytkownikami może być dwustronna - dotyczy to zarówno głosu jak i obrazu. Instruktor może przekazać pełną kontrolę nad programem dowolnemu uczestnikowi do sesji. Istnieje również możliwość przekazania kontroli nad programem użytkownika Instruktorowi.
 
Prezentacja on-line w założeniach nie ma mieć charakteru jednostronnego - istnieje możliwość zadawania pytań przez uczestników - analogicznie jakby miało to miejsce w czasie normalnej konwersacji.
 
Ilość uczestników w jednej sesji jest ograniczona do 8.

O uczestnictwie decyduje kolejność przysłanych formularzy zgłoszeniowych. Formularze powinny zawierać kompletne i prawdziwe dane. W przypadku gdy w momencie rozpoczęcia sesji, uczestnik do którego wysłane zostało zaproszenie nie zgłosi obecności - istnieje możliwość przesłania zaproszenia innym osobom oczekującym w kolejce. Niniejszy kurs ma charakter pilotażowy - w przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość zwiększenia częstotliwości kursów oraz rozszerzenia go na inne produkty. Przewidywany czas prezentacji on-line to około 1,5 godziny (czas może ulec zmianie).

Uwaga:
Podczas pierwszego logowania do sesji, przeglądarka automatycznie pobierze i zainstaluje niezbędne oprogramowanie (plug-in) więc proces logowania może przedłużyć się do 1-2 minut.
W przypadku gdyby nie udało się zalogować za pierwszym razem bezpośrednio po zainstalowaniu oprogramowania, należy wyłączyć przeglądarkę i ponownie ją uruchomić a następnie ponowić próbę logowania do sesji.


Formularz zgłoszenia na kurs ON-LINE

W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa na wybrany kurs ON-LINE proszę wypełnić poniższy formularz

Wymagane *

Jeśli nie posiadasz konta SKYPE - załóż je teraz


Proszę wpisać wykorzystywane/znane Państwu programy inżynierskie:  Odśwież Captcha