Mesco

Start -> KURSY, SZKOLENIA -> Pełna lista kursów -> ON-LINE -> on-line: HPC - High Performance Computing w ANSYS

Lista dostępnych kursów

on-line: HPC - High Performance Computing w ANSYS

Prezentacja on-line przybliżająca zastosowanie technologii HPC w ANSYS. Gdzie HPC, czyli High Performance Computing oznacza wysoko wydajnościowe obliczenia prowadzone na wieloprocesorowych stacjach roboczych lub klastrach obliczeniowych.
 
Typ prezentacji:  Wydajność analiz w obliczeniach równoległych
Czas trwania: 1 godzina (przewidywany)
Omawiane licencje:  ANSYS HPC, ANSYS HPC Pack
Miejsce:  brak (prezentacja on-line)
Termin:  Sprawdź w kalendarzu rozkład kursów online
 godzina rozpoczęcia:    11.00
  Uprasza się o logowanie się do systemu na 5-10 minut przed rozpoczęciem sesji (zainteresowanym, odpowiednio wcześniej zostaną przesłane zaproszenia z numerem sesji webex - szczegóły - proszę czytać niżej)
Zgłoszenie (formularz):  Formularz uczestnictwa w prezentacji on-line (poniżej)
Kontakt:
 tel. (0-32)768-36-36
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Warunki uczestnictwa:
  • przesłanie formularza zgłoszeniowego (prezentacja bezpłatna),
  • komputer podłączony do internetu (transmisja obrazu poprzez platformę Webex),
  • przeglądarka www: IExplorer lub Firefox,
  • konto Skype (transmisja głosu),
  • słuchawki z mikrofonem.

Cel prezentacji:

      Podczas prezentacji omówione zostaną licencje ANSYS HPC i ANSYS HPC Pack (pozwalające na prowadzenie złożonych obliczeń równoległych w wielu produktach rodziny ANSYS). Licencje współpracują z ANSYS AUTODYN, ANSYS FLUENT ANSYS CFX, ANSYS Professional, ANSYS Structural itd.

      Prezentacja jest skierowana do obliczeniowców MES (inżynierów, konstruktorów, projektantów) pragnących zwiększyć wydajność, szybkość i dokładność swych analiz za pomocą HPC.

      Technologia High Performance Computing (HPC) w połączeniu z oprogramowaniem ANSYS posiada ogromny potencjał ,jeśli chodzi o wydajność obliczeń oraz zachowanie większej wierności/dokładności pomiędzy  symulacją a rzeczywistością. Dzięki HPC jesteśmy w stanie wykonać bardziej złożone analizy zawierające wiele zjawisk fizycznych, korzystając przy tym z większych modeli (często wykraczających poza możliwości pojedynczego komputera) i to wszystko w znacznie krótszym czasie. Jednym z przykładów zastosowania HPC jest wykorzystanie obliczeń równoległych w rozwiązywaniu zadań sprzężonych, np. analiz mechanicznych w połączeniu z analizami przepływów (CFD). Dla osób wykonujących wiele złożonych symulacji, przy użyciu dużych modeli - inwestycja w technologię HPC zwraca się bardzo szybko.

      ANSYS od lat wspiera obliczenia równoległe, rozproszone - zarówno na jednej wieloprocesorowej stacji roboczej (memory shared) jak i w klastrach obliczeniowych (distributed).
 

Program prezentacji:

   1. O firmie MESco i ANSYS
   2. Czym jest HPC?
   3. Przykłady praktycznego zastosowania
   4. Licencje HPC w ANSYS
   5. Podsumowanie i pytania
 

Opis uczestnictwa:

      Prezentacja odbywa się za pośrednictwem internetowej platformy WEBEX. Tym samym, każdy z uczestników musi mieć stały dostęp do internetu.

     Po wypełnieniu i przesłaniu formularza, na godzinę przed rozpoczęciem sesji, na skrzynki e-mail wszystkich uczestników zostaną wysłane zaproszenia (linki) do wzięcia udziału w sesji WebEx.

      Każdy z uczestników po kliknięci na przesłany link zostanie przekierowany na strone logowania do sesji. W wolnych polach  proszę wpisać swoje dane (imię i nazwisko oraz e-mail) i przyłączyć się do sesji (kliknąć Join). Po  podłączeniu zobaczą Państwo na swoim ekranie obraz pulpitu z komputera Instruktora. Do sesji można przyłączać się w dowolnym momencie jej trwania. Instruktor widzi którzy z uczestników są aktualnie zalogowani.

Przekaz słowny może być transmitowany od Instruktora do każdej osoby na dwa sposoby:
  • poprzez usługę Skype (należy podać swój numer użytkownika Skype) - preferowane rozwiązanie
  • telefonicznie (należy podać numer telefonu stacjonarnego)
     W obu przypadkach zaleca się stosowanie słuchawek wraz z mikrofonem. Komunikacja pomiędzy Instruktorem a użytkownikami może być dwustronna - dotyczy to zarówno głosu jak i obrazu. Instruktor może przekazać pełną kontrolę nad programem dowolnemu uczestnikowi do sesji. Istnieje również możliwość przekazania kontroli nad programem użytkownika Instruktorowi.
 
     Prezentacja on-line w założeniach nie ma mieć charakteru jednostronnego - istnieje możliwość zadawania pytań przez uczestników - analogicznie jakby miało to miejsce w czasie normalnej konwersacji.
 
Ilość uczestników w jednej sesji jest ograniczona do 8.

     O uczestnictwie decyduje kolejność przysłanych formularzy zgłoszeniowych. Formularze powinny zawierać kompletne i prawdziwe dane. W przypadku gdy w momencie rozpoczęcia sesji, uczestnik do którego wysłane zostało zaproszenie nie zgłosi obecności - istnieje możliwość przesłania zaproszenia innym osobom oczekującym w kolejce. Niniejszy kurs ma charakter pilotażowy - w przypadku dużego zainteresowania istnieje możliwość zwiększenia częstotliwości kursów oraz rozszerzenia go na inne produkty. Przewidywany czas prezentacji on-line to 1 godzina (czas może ulec wydłużeniu).

Uwaga:
     Podczas pierwszego logowania do sesji, przeglądarka automatycznie pobierze i zainstaluje niezbędne oprogramowanie (plug-in) więc proces logowania może przedłużyć się do 1-2 minut.
     W przypadku gdyby nie udało się zalogować za pierwszym razem bezpośrednio po zainstalowaniu oprogramowania, należy wyłączyć przeglądarkę i ponownie ją uruchomić a następnie ponowić próbę logowania do sesji.


Formularz zgłoszenia na kurs ON-LINE

W celu zgłoszenia swojego uczestnictwa na wybrany kurs ON-LINE proszę wypełnić poniższy formularz

Wymagane *

Jeśli nie posiadasz konta SKYPE - załóż je teraz


Proszę wpisać wykorzystywane/znane Państwu programy inżynierskie:  Odśwież Captcha