Mesco

Start -> KURSY, SZKOLENIA -> Pełna lista kursów -> INNE (uzupełniające) -> Kurs: Wprowadzenie do analiz zmęczeniowych

Lista dostępnych kursów

Kurs: Wprowadzenie do analiz zmęczeniowych

Szkolenie obejmuje swoją tematyką podstawy odnośnie analiz zmęczeniowych w środowisku ANSYS Workbench

 
Typ kursu: Wprowadzenie do analiz zmęczeniowych (1 dzień)
Czas trwania kursu: 1 dzień
Oprogramowanie: ANSYS Workbench
Miejsce: MESCO
Tarnowskie Góry,  ul.Górnicza 20A
Najbliższy termin: sprawdź w kalendarzu
Zgłoszenia (formularz):   Formularz zgłoszenia w kursie
wydrukuj i prześlij podpisany na nr faxu: (+48)(32)768-36-35 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoba prowadząca: Tomasz Gomoluch
tel. (0-32)768-36-36
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt uczestnictwa netto / 1os. 900,- pln
Rabaty: - pracownicy wyższych uczelni (w tym studenci studiów doktoranckich), oraz klienci posiadający TECS : 700 pln
- studenci studiów dziennych magisterskich : 700 pln
Opis kursu: Zadaniem kursu jest zapoznanie słuchaczy z metodami oszacowania zmęczenia materiałów przy użyciu zaawansowanych, a jednocześnie stosunkowo prostych w obsłudze narzędzi współpracujących bezpośrednio z popularnymi systemami CAD i CAE.

Kurs jest skierowany do inżynierów/konstruktorów, którzy chcą zaznajomić się z analizami zmęczeniowymi i nie mają czasu zagłębiać się w tą tematykę. Od uczestnika wymagana jest jednak znajomość mechaniki i wytrzymałości materiałów oraz zmęczenia w stopniu umożliwiającym postawienie zadania i oceny otrzymanych wyników. Miele widziana jest znajomość ANSYS Workbench w stopniu umożliwiającym na przeprowadzenie podstawowych analiz mechanicznych.

Kurs prowadzony jest w oparciu o licencję  ANSYS DesignSpace - program analizy MES i moduł ANSYS Fatigue działający w środowisku Workbench.

Każdy z uczestników Warsztatów otrzyma również wersje testowe wykorzystywanego na Warsztatach oprogramowania.
Program kursu: Kurs jest podzielony na dwa przeplatające się etapy, wprowadzenie teoretyczne dotyczące zmęczenia materiałów oraz ćwiczenia do każdego bloku:

    * podstawy teoretyczne zmęczenia materiałów
    * czynniki wpływające na wytrzymałość zmęczeniową
    * zmęczenie wysokocyklowe    
    * zmęczenie niskocyklowe    
   

Metody symulacji MES i oszacowania trwałości omawiane w czasie kursu przyjęły się w przemyśle i w nauce na całym świecie. W wielu przypadkach stanowią one podstawowe narzędzia do rozwiązywania różnorakich problemów techniki.
Ich użycie umożliwia poznanie zachowania się produktu już we wczesnej fazie projektowania. Prowadzi to do skrócenia okresu wdrożenia do produkcji, uniknięcia budowy wielu kosztownych prototypów jak również zwiększenie konkurencyjności na rynku (np. poprzez dodatkowe zastosowanie metod optymalizacji).